Kolo Przyjaciół KRP

Powstanie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie

Dnia 18 października 2006r. w naszej parafii zostało założone Koło Katolickiego Radia Podlasie, był to wyjątkowy dzień dla mieszkańców naszej wspólnoty jak zapisano w prowadzonej  od początku istnienia Kronice Koła. Członkowie zapoznali się ze statutem Koła Przyjaciół KRP.
Do postanowień Koła należało odwiedzanie osób samotnych i chorych, porządkowanie zapomnianych grobów zmarłych przed uroczystościami 1 listopada, a także rozpoczynanie każdego wspólnego spotkania Mszą świętą i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Członkowie postanowili również włączać się w oprawę liturgii Mszy Świętej.
Przez lata swojej działalności Koło corocznie świętowało rocznice założenia, prowadziło modlitwy na antenie KRP, organizowało wsparcie finansowe rozgłośni, służyło pomocą w wielu inicjatywach duszpasterskich i zorganizowało imponująca liczbę wyjazdów np: Partulin, Terespol, Licheń, Serpelice, Kodeń, Gorki, Wilno, Ostrów Lubelski, Częstochowa, Kostomłoty, Sokółka, Wąwolnica, Kozłówka, Sokolów Podl., Loretto, Włocławek,  Toruń, systematyczne wyjazdy do św. Rity w Borkach.
Opracowała na potrzeby Kroniki Parafialnej Patrycja Januszko

W roku 2016 Kolo uroczyście obchodziło 10 lecie swego powstania.
Jesli ktos chciałby sie włączyc w dzialalnośc Kola serdecznie zapraszamy